Юридичний путівник споживача навчально-практичний посібник ред. В. Е. Теліпко

Інтелектуальна відповідальність: Вид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Публікація: К. Центр навчальної літератури 2010Опис: 368 сТип вмісту:
  • текст
Тип засобу:
  • прямий доступ
Тип носія:
  • аркуш
ISBN:
  • 9786110101219
Інша класифікація:
  • 67.9(4УКР)303.104
Електронне місцезнаходження та доступ: Зведення: Кожен день, виходячи з дому, ми сикаємося з величезною кількістю ситуацій, іноді навіть не підозрюючи проте, що бони можуть 6ути врегульовані законом. У Законі України «Про захист прав споживачів» кожен, хто придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити товар, послуги чи виконання роботи для особистих потреб, тобто потреб, безпосередньо не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника, називається споживачем. На сьогодні кожен споживач зобов'язаний знати хоча б мінімум своїх прав, якими він володіє, щоби обставини, які складаються в його житті, не оберталися проти нього; щоби мати змогу ефективно використовувати ті спосо6и захисту, які надає нам держава; щоби не бути обманутим і не дозволити увести себе оману. Але не кожен при цьому стане ретельно студіювати стоси законів і підзаконних актів, аби запобігти посяганням на свої права, чи брати із собою ці тексти кожного разу, коли ідеш купляти товари першої необхідності на ринок чи в продуктову крамницю. У пропонованому навчально-практичному посібнику детально і систематизовано на основі чинного законодавства і практики його застосування розкриваються основні аспекти прав споживача і механізми їх реалізації та захисту. Авторами розглядаються загальні положення, які необхідно знати кожному споживачеві: права на належну якість товарів, послуг (робіт), на інформацію про них, права, обов'язки та відповідальність їх продавця (виробника). Детально розглядаються особливості купівлі-продажу окремих видів товарів (продовольчих, алкогольних, ліків тощо), окремі види послуг (житлово-комунальних, медичних, побутових, транспортних, туристичних та ін.), де вказується на специфіку цих видів товарів/послуг, і на те, які права та обов'язки має при їх купівлі-продажу споживач і продавець. На допомогу читачу-споживачеві наводяться зразки написання претензій та позовних заяв, а також термінологічний словник з основними поняттями і дефініціями в межах розглядуваної проблематики та узагальнення судової практики захисту прав застосування законів. Пропонований навчально-практичний посібник розраховано на студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів, юристів-практиків, посадових і службових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, активістів і співробітників правозахисник громадських організацій, а також кожного громадянина, який цікавиться проблемами правового регулювання споживчої сфери в умовах реалій сучасної України і прагне бути обізнаним у своїх правах та обов'язках, механізмах їх реалізації і захисту, які витікають з його статусу як споживача і головного учасника відносин цивільного обороту.
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книга, брошура Відділ зберігання основного фонду Доступно 10197241
Книга, брошура Відділ обслуговування користувачів (читальний зал) Доступно

Кожен день, виходячи з дому, ми сикаємося з величезною кількістю ситуацій, іноді навіть не підозрюючи проте, що бони можуть 6ути врегульовані законом. У Законі України «Про захист прав споживачів» кожен, хто придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити товар, послуги чи виконання роботи для особистих потреб, тобто потреб, безпосередньо не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника, називається споживачем. На сьогодні кожен споживач зобов'язаний знати хоча б мінімум своїх прав, якими він володіє, щоби обставини, які складаються в його житті, не оберталися проти нього; щоби мати змогу ефективно використовувати ті спосо6и захисту, які надає нам держава; щоби не бути обманутим і не дозволити увести себе оману. Але не кожен при цьому стане ретельно студіювати стоси законів і підзаконних актів, аби запобігти посяганням на свої права, чи брати із собою ці тексти кожного разу, коли ідеш купляти товари першої необхідності на ринок чи в продуктову крамницю. У пропонованому навчально-практичному посібнику детально і систематизовано на основі чинного законодавства і практики його застосування розкриваються основні аспекти прав споживача і механізми їх реалізації та захисту. Авторами розглядаються загальні положення, які необхідно знати кожному споживачеві: права на належну якість товарів, послуг (робіт), на інформацію про них, права, обов'язки та відповідальність їх продавця (виробника). Детально розглядаються особливості купівлі-продажу окремих видів товарів (продовольчих, алкогольних, ліків тощо), окремі види послуг (житлово-комунальних, медичних, побутових, транспортних, туристичних та ін.), де вказується на специфіку цих видів товарів/послуг, і на те, які права та обов'язки має при їх купівлі-продажу споживач і продавець. На допомогу читачу-споживачеві наводяться зразки написання претензій та позовних заяв, а також термінологічний словник з основними поняттями і дефініціями в межах розглядуваної проблематики та узагальнення судової практики захисту прав застосування законів. Пропонований навчально-практичний посібник розраховано на студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів, юристів-практиків, посадових і службових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, активістів і співробітників правозахисник громадських організацій, а також кожного громадянина, який цікавиться проблемами правового регулювання споживчої сфери в умовах реалій сучасної України і прагне бути обізнаним у своїх правах та обов'язках, механізмах їх реалізації і захисту, які витікають з його статусу як споживача і головного учасника відносин цивільного обороту.