Стародавня історія східних народів Л. Українка

За: Вид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Публікація: Луцьк Волинська обласна друкарня 2008Видання: Репринтне вид./ 1918Опис: 302 сТип вмісту:
  • текст
Тип засобу:
  • прямий доступ
Тип носія:
  • аркуш
ISBN:
  • 9789663613307
Інша класифікація:
  • 63.3(5)
Електронне місцезнаходження та доступ: Зведення: Праця Лесі Українки (1871-1913) «Стародавня історія східних народів», що створювалася 1890-1891 pp. для навчання молодшої сестри, була видана Ольгою Косач-Кривинюк 1918 року. Вона має неперебутню вартість як основа поглядів Лесі Українки на всесвітню історію та історичний процес, а також як свідчення широти інтересів письменниці, її педагогічних здібностей. Талановито написані «історичні записки» стали першим українським підручником про життя, культуру народів Давнього Сходу. Вивчення Лесею Українкою сходознавчих досліджень, осмислення історії, вірувань, звичаїв східних народів поглибили орієнтальну тематику в її поетичній та драматичній творчості, спонукали до перекладацької діяльності. Леся Українка - єдина жінка у вітчизняній культурі, яка сягнула таїни перекладацького мистецтва однієї з найдавніших пам'яток людства - Рігведи, окрім якої до книги увійшли перекази Джатак, Бгаґавад-Ґіти, Законів Ману, Авести. Видання, що складається зі «Стародавньої історії східних народів», її джерел та рецепції, адресовано науковцям, викладачам, студентам і школярам - усім, хто цікавиться творчістю Лесі Українки.
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книга, брошура Відділ зберігання основного фонду Доступно

Праця Лесі Українки (1871-1913) «Стародавня історія східних народів», що створювалася 1890-1891 pp. для навчання молодшої сестри, була видана Ольгою Косач-Кривинюк 1918 року. Вона має неперебутню вартість як основа поглядів Лесі Українки на всесвітню історію та історичний процес, а також як свідчення широти інтересів письменниці, її педагогічних здібностей. Талановито написані «історичні записки» стали першим українським підручником про життя, культуру народів Давнього Сходу. Вивчення Лесею Українкою сходознавчих досліджень, осмислення історії, вірувань, звичаїв східних народів поглибили орієнтальну тематику в її поетичній та драматичній творчості, спонукали до перекладацької діяльності. Леся Українка - єдина жінка у вітчизняній культурі, яка сягнула таїни перекладацького мистецтва однієї з найдавніших пам'яток людства - Рігведи, окрім якої до книги увійшли перекази Джатак, Бгаґавад-Ґіти, Законів Ману, Авести. Видання, що складається зі «Стародавньої історії східних народів», її джерел та рецепції, адресовано науковцям, викладачам, студентам і школярам - усім, хто цікавиться творчістю Лесі Українки.