Українська література 19 століття Хрестоматія: Навч. посіб. для студ. упоряд. Н. М. Гаєвська

Вид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Публікація: К. 2006 ЛибідьОпис: 1328 с. ілюстрISBN:
  • 966-06-0433-5
Тематика(и): Жанр/форма: Інша класифікація:
  • 83.3(4УКР)
Вміст:
"Тебе не стане в сих місцях..."; "Як в сумерки вечірній дзвін..."; "Думи мої, думи мої..."; Небо ("Дивлюся на небо..."); "По небу блакитнім очима блукаю..."; "Схилившись на руку..."; Весна /М.Петренко. О Наливайку; "Руська мати нас родила...!"; "Місяченько круглоокий..."; Син любимому отцю; Туга; Думка; Слово до чтителей руського язика /М.Шашкевич. Мадей /І.Вагилевич. Два віночки; Братові з-за Дунаю; Весна; Туга за родиною /Я.Головацький. Причинна; Думка ("Тече вода в синє море..."); На вічну пам'ять Котляревському; До Основ'яненка; Іван Підкова; Гайдамаки; Розрита могила; Сон; "Заворожи мені, волхве..."; Гоголю; "Не завидуй багатому..."; Великий льох; Кавказ; І мертвим, і живим, і ненародженим..."; Холодний яр; "Минають дні, минають ночі..."; Три літа; "Як умру, то поховайте..."; В казематі; "За байраком байрак..."; "Мені однаково, чи буду..."; Н.Костомарову; "В неволі тяжко...";
"Чи ми ще зійдемося знову..."; "О думи мої! О славо злая..."; "Один у другого питаєм..."; А.О.Козачковському; "Ну, що б, здавалося, слова..."; "Мов за подушне, оступили..."; "І небо невмите, і заспані хвилі..."; "Не для людей, тієї слави..."; "Не так тії вороги..."; "Ой чого ти почорніло..."; "В неволі, в самоті немає..."; "Зацвіла в долині..."; "Буває, іноді старий..."; "І золотої, й дорогої..."; "Лічу в неволі дні і ночі..."; Юродивий; Доля; Муза; Слава; "Я не нездужаю, нівроку..."; Подражаніє 11 псалму; "Царів, кровавих шинкарів..."; "Злоначинающих спини..."; "Тим неситим очам..."; "І Архімед, і Галілей..."; "Чи не покинуть нам, небого..."; Художник; Щоденник /Т.Г.Шевченко. Шевченкові; Пісня; Огнище; Є.П.Гребінці; Над гробом Т.Г.Шевченка /О.Афанасьєв-Чужбинський. Послідня життя тоска; Верховинець; Дума матері руської; Осінь; Туга; Піснь опришків /М.Устиянович.
Скит Манявський; Пробудися, соловію /А.Могильницький. Орися; Чорна Рада; Заспів; Что єсть мнє и тебе, жено; Давнє горе; Святиня; Люлі-Люлы; Lago maggiore; До Данта; Гульвіса; До землячки; Заспів; Чолом доземний моїй же таки знаній; Праведне пануваннє; Поетові; Сум і розвага; Муза; Три поети; "Серце моє тихе..."; Чудо; Анахорет; "Левада, гай і старосвітський сад..."; Співець; Міньйона /П.Куліш. Два сини; Кармелюк /М.Вовчок. Люборацькі; "Україна, мати наша..."; "В полі доля стояла..."; Горлиця /А.Свидницький. Оскресни, Боян!; Думи мої; Осьмий поменник Тарасові; Шевченкові на вічную пам'ять; Лук'ян Кобилиця; Дезертир; Рожа; Пречиста діво, радуйся, Маріє!; Що я люблю, в що вірую...; Сафат Зінич; Лелії могила, або Довбушів скарб; Чортівська бочка /Ю.Федькович.
Се така баба, що чорт їй...; Не впусти рака з рота; Скарб; Вуси; Голка; Закоханий чорт; Кури та собака; Україна /О.Строженко. Вовк і Кіт; Зозуля й Півень; Охрімова Свита; Вовк та Ягня; Щука; Пан на всю губу; Бджола і Мухи; Коник-стрибунець; Громада; Солака й Кінь; Хмара; Шелестуни; Цуцик; Солом'яний Дід; Мальований Стовп; Мірошник; Синиця; Мишача рада; Цяцькований осел; Журба; Веснянка; "Бачить - не бачить..."; Хто баба; Хто вона /Л.Глібов. Ти не моя; "Повій, вітре, на Вкраїну..."; Над колискою; "Гей-гей, воли"; "Та гей, бики"; "Нехай гнеться лоза"; Наука; Мене забудь; "Сиротина я безродний..."; "Голе-голе моє поле"; Хмільницька пісня; Засідатель; Добре торгувалось; Пан і Іван в дорозі; Треба всюди приятеля мати; Аби душа чиста; Жалібний дяк; Ворона і Лис /С.Руданський.
Лихо не без добра; Вірна пара; Хатнє лихо; Перемогла; Молодича боротьба /Г.Барвінок. Дід Мина і баба Миниха /М.Симонов. Хуртовина /С.Ніс. Дзвонар; Сагайдачний /Д.Мордовець. В мене серце до любови; Нетяга; Думка; Захожий косар /В.Кулик. Не так ждалося, да так склалося /П.Кузьменко. Молитва за Україну; "Я не боюсь тюрми і ката..."; "Ой поля, ви поля..." Ратай; Ранком в Алупці; Хоча б була постаті дожала; За плахту /О.Кониський. Москалева правда /В.Гуглинський. Безталанна /Д.Мороз. На степи; Ткачиха; "Гарно співаєш, ти, люба дівчино..."; Козачий кістяк /В.Мова. До дому; "Ой квіточка під росою нагинається"; Невольник /М.Вербицький. То наші любі високі Карпати; На чужині; Рідна мова; Пісне руська; Над Прутом; Над Черемшом; Там на розі; Іван з Путилова; Гарна волошка; Думки; То моя Буковина; Моє завіщання; "Як стелиться весна горами..."; Месть чорногорця /С.Воробкевич.
Сон; "Розвилися цвіти-квіти..."; Думка; Берестечко /Г.Воробкевич. Великі роковини; "О, хто малим не полюбив..."; На вічну пам'ять Тарасові; На ниву; Тарасові на вічную пам'ять /К.Климкович. Заспів; Цвітка молить; Сиві очі; Бувало і нині; Не чужого ми бажаєм; Черна, Княгиня Черниговська; Степова рожа /В.Шашкевич. Любов; "Замовкли бандури, оглухли..."; Під вечір /О.Левицький. Вручаніє; Піснь простонародна /О.Духнович. Ще не вмерла Україна; До моєї Катрусі /П.Чубинський. Микола Джеря; Кайдашева сім'я; Афонський пройдисвіт /І.Нечуй-Левицький. Хіба певуть воли, як ясла повні; Лихий попутав; Лихі люди /П.Мирний. Виклик ("Ніч яка, Господи, місячна..."; До молоді; До України; Поету; Борвій; Не судилось; Талан; Облога Буші /М.Старицький. Глитай, або ж Павук; По ревизії /М.Кропивницький.
Безталанна; Сава Чалий; Хазяїн /І.Тобілевич (Карпенко-Карий). До праці; Наша доля; Хлібороб; Шматок хліба; Украла; Олеся /Б.Грінченко. У полі; Струни; Бурлаки; Ткач; Косарі; Черевички; Пряха; Осінь; Лялька; Похорони /Я.Щоголев. На степу і у хаті; Босяцька пісняПісня; Нечесна; Лелії; Декому; Первий сніг; Веснянка; Билиця /І.Манжура. Добраніч родині; До ластівки /В.Навроцький. Волинські спогади; Хустина; "Козачка Олена"; Пісні минулого; "Минула молодість..."; Прощання; Перед блакитним морем; Посмертна шана; Люлі, люлі; Надіє, вернися; На спогад Шубертової серенади; Чад /О.Пчілка. З афоризмів; Розгублені листочки; "Цвіти навколо..."; Фіялка; Маки; Хризантеми; Dianthus diadematus; Молодим; Гнобителям; "Вперед, вперед летиш..."; На новий шлях; "По ясному небі тихенько пливуть" /У.Кравченко.
Уночі; У школі; Хвиля; Пісня; На лимані; Безщасна; Щербата; Мати /Дніпрова Чайка. Пысня про гарбуза; Українська мелодія; Притча Христова про сіяча /В.Александров. Війна; В задумі /І.Грабович. Упала; Соловейко; Нехай буде, як бувало!; Байда; Похід Наливайка /В.Масляк. Дайте-бо жить!; З Альпів; Признання: Урив. /К.Білиловський. Швачка; До Н.К.С.; До України; Надія; В далечінь; До Русі-України; До Соловейка; З думок сучасних; Сповідь; До Б.С-го; Пісня кайданників; До матері; Сироти; "Не раз ми ходили в дорогу..."; "Не сумуй, що врода..."; До парнасців; Справжні герої; "Я не співець чудовної природи..."; Уперед; "Мало нас, та се - дарма..."; Сон; "Знов повіяло в душу весною..."; "За вікном у мене..."; Розлука /П.Грабовський. Українська мова; До неньки; На роковини смерті Шевченка; "ЇЇ в дорогу виряджали"; "Щасливий край" ("Ельдорадо")
Горе поета; Вечірня пісня ("Тихесенько вечір на землю спадає"); На печі; Ідейний чоловік; Я видаю газету /В.Самійленко. Землякам; Заповіт Ярослава Мудрого; Молитва за Отчизну; Дума про Саву Чалого /М.Кононенко. Гімн; Веснянки; "Гримить! Благодатна пора наступає..."; "Гріє сонечко!"; "Земле, моя всеплодющая мати..."; Скорбні пісні: "Бувають хвилі, серце мліє..."; "Тяжко важко вік свій коротати..."; Excelsior!; Наймит; Беркут: Урив.; Поет; Пісня і праця; Чим пісня жива?; Волні сонети: "Сонети - се раби. У форми пута..."; "Колись в сонетах Данте і Петрарка..."; Тюремні сонети: "Се дім плачу, і смутку, і зітхання..."; Епілог; Галицькі образки: В шинку; "За що, красавице, я так тебе люблю..."; "Раз зійшлися ми случайно..."; "Червона калино, чого в лузі гнешся?"; "Ой ти, дівчино, з горіха зерня..."; "Сам з собою у роздорі..."; "Чого являєшся мені..."
Строфи; На старі теми; Антошкові П. (Азъ покой); Мойсей; Смерть Каїна: Скор.; Борислав сміється: Урив.; Украдене щастя: Скор. /І.Франко
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книга, брошура Відділ дитячого простору (сектор читального залу) 82(07) У 45 (Огляд полиці(Відкривається нижче)) Доступно 10015425

Б.т.

Пристат. бібліогр.

Енеїда; Наталка Полтавка; Москаль-чарівник /І.Котляревський. Твардовський; Рибалка; Дурень і Розумний; Цікавий і Мовчун; Лікар і Здоров'я; Пан та Собака /П.Гулак-Артемовський. Човен; Українська мелодія; Ведмежий суд; Пшениця; Віл /Є.Гребінка.Салдацький патрет: Лат. побрехенька; Щира любов; Сватання на Гончарівці /Г.Квітка-Основ'яненко. Маруся; Ледащо; Чарівниця; Убійство; Розставання; Гайдамаки; Перо й каламар; Крикун; Гуси /Л.Боровиковський. Степ; Козак та буря; Смерть бандуриста; "Що діється на небесах..."; Рідна мова; Козак, гайдамак, чумак; В'язонько; До гостей /А.Метлинський. Пан Шульпіка; Співець; Полтавська могила; Згадка; Явір, тополя й береза /М.Костомаров. До невірної; "Поуз двір, де мила живе..."; "Повіяли вітри буйні..."; Соловей; "Два вже літа скоро пройде..."; "Гуде вітер вельми в полі..."; Сирота /В.Забіла.

"Тебе не стане в сих місцях..."; "Як в сумерки вечірній дзвін..."; "Думи мої, думи мої..."; Небо ("Дивлюся на небо..."); "По небу блакитнім очима блукаю..."; "Схилившись на руку..."; Весна /М.Петренко. О Наливайку; "Руська мати нас родила...!"; "Місяченько круглоокий..."; Син любимому отцю; Туга; Думка; Слово до чтителей руського язика /М.Шашкевич. Мадей /І.Вагилевич. Два віночки; Братові з-за Дунаю; Весна; Туга за родиною /Я.Головацький. Причинна; Думка ("Тече вода в синє море..."); На вічну пам'ять Котляревському; До Основ'яненка; Іван Підкова; Гайдамаки; Розрита могила; Сон; "Заворожи мені, волхве..."; Гоголю; "Не завидуй багатому..."; Великий льох; Кавказ; І мертвим, і живим, і ненародженим..."; Холодний яр; "Минають дні, минають ночі..."; Три літа; "Як умру, то поховайте..."; В казематі; "За байраком байрак..."; "Мені однаково, чи буду..."; Н.Костомарову; "В неволі тяжко...";

"Чи ми ще зійдемося знову..."; "О думи мої! О славо злая..."; "Один у другого питаєм..."; А.О.Козачковському; "Ну, що б, здавалося, слова..."; "Мов за подушне, оступили..."; "І небо невмите, і заспані хвилі..."; "Не для людей, тієї слави..."; "Не так тії вороги..."; "Ой чого ти почорніло..."; "В неволі, в самоті немає..."; "Зацвіла в долині..."; "Буває, іноді старий..."; "І золотої, й дорогої..."; "Лічу в неволі дні і ночі..."; Юродивий; Доля; Муза; Слава; "Я не нездужаю, нівроку..."; Подражаніє 11 псалму; "Царів, кровавих шинкарів..."; "Злоначинающих спини..."; "Тим неситим очам..."; "І Архімед, і Галілей..."; "Чи не покинуть нам, небого..."; Художник; Щоденник /Т.Г.Шевченко. Шевченкові; Пісня; Огнище; Є.П.Гребінці; Над гробом Т.Г.Шевченка /О.Афанасьєв-Чужбинський. Послідня життя тоска; Верховинець; Дума матері руської; Осінь; Туга; Піснь опришків /М.Устиянович.

Скит Манявський; Пробудися, соловію /А.Могильницький. Орися; Чорна Рада; Заспів; Что єсть мнє и тебе, жено; Давнє горе; Святиня; Люлі-Люлы; Lago maggiore; До Данта; Гульвіса; До землячки; Заспів; Чолом доземний моїй же таки знаній; Праведне пануваннє; Поетові; Сум і розвага; Муза; Три поети; "Серце моє тихе..."; Чудо; Анахорет; "Левада, гай і старосвітський сад..."; Співець; Міньйона /П.Куліш. Два сини; Кармелюк /М.Вовчок. Люборацькі; "Україна, мати наша..."; "В полі доля стояла..."; Горлиця /А.Свидницький. Оскресни, Боян!; Думи мої; Осьмий поменник Тарасові; Шевченкові на вічную пам'ять; Лук'ян Кобилиця; Дезертир; Рожа; Пречиста діво, радуйся, Маріє!; Що я люблю, в що вірую...; Сафат Зінич; Лелії могила, або Довбушів скарб; Чортівська бочка /Ю.Федькович.

Се така баба, що чорт їй...; Не впусти рака з рота; Скарб; Вуси; Голка; Закоханий чорт; Кури та собака; Україна /О.Строженко. Вовк і Кіт; Зозуля й Півень; Охрімова Свита; Вовк та Ягня; Щука; Пан на всю губу; Бджола і Мухи; Коник-стрибунець; Громада; Солака й Кінь; Хмара; Шелестуни; Цуцик; Солом'яний Дід; Мальований Стовп; Мірошник; Синиця; Мишача рада; Цяцькований осел; Журба; Веснянка; "Бачить - не бачить..."; Хто баба; Хто вона /Л.Глібов. Ти не моя; "Повій, вітре, на Вкраїну..."; Над колискою; "Гей-гей, воли"; "Та гей, бики"; "Нехай гнеться лоза"; Наука; Мене забудь; "Сиротина я безродний..."; "Голе-голе моє поле"; Хмільницька пісня; Засідатель; Добре торгувалось; Пан і Іван в дорозі; Треба всюди приятеля мати; Аби душа чиста; Жалібний дяк; Ворона і Лис /С.Руданський.

Лихо не без добра; Вірна пара; Хатнє лихо; Перемогла; Молодича боротьба /Г.Барвінок. Дід Мина і баба Миниха /М.Симонов. Хуртовина /С.Ніс. Дзвонар; Сагайдачний /Д.Мордовець. В мене серце до любови; Нетяга; Думка; Захожий косар /В.Кулик. Не так ждалося, да так склалося /П.Кузьменко. Молитва за Україну; "Я не боюсь тюрми і ката..."; "Ой поля, ви поля..." Ратай; Ранком в Алупці; Хоча б була постаті дожала; За плахту /О.Кониський. Москалева правда /В.Гуглинський. Безталанна /Д.Мороз. На степи; Ткачиха; "Гарно співаєш, ти, люба дівчино..."; Козачий кістяк /В.Мова. До дому; "Ой квіточка під росою нагинається"; Невольник /М.Вербицький. То наші любі високі Карпати; На чужині; Рідна мова; Пісне руська; Над Прутом; Над Черемшом; Там на розі; Іван з Путилова; Гарна волошка; Думки; То моя Буковина; Моє завіщання; "Як стелиться весна горами..."; Месть чорногорця /С.Воробкевич.

Сон; "Розвилися цвіти-квіти..."; Думка; Берестечко /Г.Воробкевич. Великі роковини; "О, хто малим не полюбив..."; На вічну пам'ять Тарасові; На ниву; Тарасові на вічную пам'ять /К.Климкович. Заспів; Цвітка молить; Сиві очі; Бувало і нині; Не чужого ми бажаєм; Черна, Княгиня Черниговська; Степова рожа /В.Шашкевич. Любов; "Замовкли бандури, оглухли..."; Під вечір /О.Левицький. Вручаніє; Піснь простонародна /О.Духнович. Ще не вмерла Україна; До моєї Катрусі /П.Чубинський. Микола Джеря; Кайдашева сім'я; Афонський пройдисвіт /І.Нечуй-Левицький. Хіба певуть воли, як ясла повні; Лихий попутав; Лихі люди /П.Мирний. Виклик ("Ніч яка, Господи, місячна..."; До молоді; До України; Поету; Борвій; Не судилось; Талан; Облога Буші /М.Старицький. Глитай, або ж Павук; По ревизії /М.Кропивницький.

Безталанна; Сава Чалий; Хазяїн /І.Тобілевич (Карпенко-Карий). До праці; Наша доля; Хлібороб; Шматок хліба; Украла; Олеся /Б.Грінченко. У полі; Струни; Бурлаки; Ткач; Косарі; Черевички; Пряха; Осінь; Лялька; Похорони /Я.Щоголев. На степу і у хаті; Босяцька пісняПісня; Нечесна; Лелії; Декому; Первий сніг; Веснянка; Билиця /І.Манжура. Добраніч родині; До ластівки /В.Навроцький. Волинські спогади; Хустина; "Козачка Олена"; Пісні минулого; "Минула молодість..."; Прощання; Перед блакитним морем; Посмертна шана; Люлі, люлі; Надіє, вернися; На спогад Шубертової серенади; Чад /О.Пчілка. З афоризмів; Розгублені листочки; "Цвіти навколо..."; Фіялка; Маки; Хризантеми; Dianthus diadematus; Молодим; Гнобителям; "Вперед, вперед летиш..."; На новий шлях; "По ясному небі тихенько пливуть" /У.Кравченко.

Уночі; У школі; Хвиля; Пісня; На лимані; Безщасна; Щербата; Мати /Дніпрова Чайка. Пысня про гарбуза; Українська мелодія; Притча Христова про сіяча /В.Александров. Війна; В задумі /І.Грабович. Упала; Соловейко; Нехай буде, як бувало!; Байда; Похід Наливайка /В.Масляк. Дайте-бо жить!; З Альпів; Признання: Урив. /К.Білиловський. Швачка; До Н.К.С.; До України; Надія; В далечінь; До Русі-України; До Соловейка; З думок сучасних; Сповідь; До Б.С-го; Пісня кайданників; До матері; Сироти; "Не раз ми ходили в дорогу..."; "Не сумуй, що врода..."; До парнасців; Справжні герої; "Я не співець чудовної природи..."; Уперед; "Мало нас, та се - дарма..."; Сон; "Знов повіяло в душу весною..."; "За вікном у мене..."; Розлука /П.Грабовський. Українська мова; До неньки; На роковини смерті Шевченка; "ЇЇ в дорогу виряджали"; "Щасливий край" ("Ельдорадо")

Горе поета; Вечірня пісня ("Тихесенько вечір на землю спадає"); На печі; Ідейний чоловік; Я видаю газету /В.Самійленко. Землякам; Заповіт Ярослава Мудрого; Молитва за Отчизну; Дума про Саву Чалого /М.Кононенко. Гімн; Веснянки; "Гримить! Благодатна пора наступає..."; "Гріє сонечко!"; "Земле, моя всеплодющая мати..."; Скорбні пісні: "Бувають хвилі, серце мліє..."; "Тяжко важко вік свій коротати..."; Excelsior!; Наймит; Беркут: Урив.; Поет; Пісня і праця; Чим пісня жива?; Волні сонети: "Сонети - се раби. У форми пута..."; "Колись в сонетах Данте і Петрарка..."; Тюремні сонети: "Се дім плачу, і смутку, і зітхання..."; Епілог; Галицькі образки: В шинку; "За що, красавице, я так тебе люблю..."; "Раз зійшлися ми случайно..."; "Червона калино, чого в лузі гнешся?"; "Ой ти, дівчино, з горіха зерня..."; "Сам з собою у роздорі..."; "Чого являєшся мені..."

Строфи; На старі теми; Антошкові П. (Азъ покой); Мойсей; Смерть Каїна: Скор.; Борислав сміється: Урив.; Украдене щастя: Скор. /І.Франко

студенти

укр.