Комунікативний простір сучасної бібліотеки як фактор утвердження основ гендерної рівності в суспільстві Л. Чернявська

За: Вид матеріалу: Стаття, складова частинаСтаття, складова частинаМова: українська Тип вмісту:
  • текст
Тип засобу:
  • прямий доступ
Тип носія:
  • аркуш
Електронне місцезнаходження та доступ: У: Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. - 2021. - Вип. 61. - С. 320-336Зведення: У статті досліджуються проблеми участі бібліотек в утвердженні основ гендерної рівності в сучасному суспільстві, зокрема необхідності подолання негативних гендерних стереотипів, цифрової нерівності. Систематизовано наявні засоби розв’язання цих проблем за допомогою використання потенціалу бібліотек. Досліджено вітчизняний і зарубіжний досвід роботи бібліотечних установ у питаннях усунення гендерних бар’єрів у різних сферах суспільного життя, зокрема в галузі ІКТ. Висвітлено роль бібліотек як активних учасників проєктів неформальної освіти жінок і дівчат. Також акцентується увага на необхідності співпраці бібліотек, зокрема їхніх інформаційно-аналітичних служб, із владними структурами, неурядовими громадськими організаціями в питаннях поширення актуальних знань з гендерних питань, просування комплексного гендерного підходу в державній політиці.
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Нумерування/хронологія Стан Примітки Очікується на дату Штрих-код
Газета Відділ абонемента 2021. - No 101/102 Доступно ДЕН

Режим доступу: http://np.nbuv.gov.ua/doc/npnbuimviv_2021_61_25 (дата звернення: 19.07.2021). - Назва з екрана.

У статті досліджуються проблеми участі бібліотек в утвердженні основ гендерної рівності в сучасному суспільстві, зокрема необхідності подолання негативних гендерних стереотипів, цифрової нерівності. Систематизовано наявні засоби розв’язання цих проблем за допомогою використання потенціалу бібліотек. Досліджено вітчизняний і зарубіжний досвід роботи бібліотечних установ у питаннях усунення гендерних бар’єрів у різних сферах суспільного життя, зокрема в галузі ІКТ. Висвітлено роль бібліотек як активних учасників проєктів неформальної освіти жінок і дівчат. Також акцентується увага на необхідності співпраці бібліотек, зокрема їхніх інформаційно-аналітичних служб, із владними структурами, неурядовими громадськими організаціями в питаннях поширення актуальних знань з гендерних питань, просування комплексного гендерного підходу в державній політиці.