Асистивні технології в бібліотеці: тенденції у світових дослідженнях Н. С. Тюркеджи

За: Вид матеріалу: Стаття, складова частинаСтаття, складова частинаМова: українська Тип вмісту:
  • текст
Тип засобу:
  • прямий доступ
Тип носія:
  • аркуш
Електронне місцезнаходження та доступ: У: Вісник Харківської державної академії культури. - 2021. - № 59. - С. 59-66Зведення: Створення безбар’єрного інклюзивного бібліотечного середовища нині є одним з пріоритетних напрямів у розробці стратегій розвитку документноінформаційних структур. Інформування про сучасні тенденції на основі вивчення світових практик використання асистивних технологій у бібліотеках надає можливості для розробки власних перспективних стратегій розвитку документно-інформаційних структур України. Завдяки виконаному аналізу наукових статей, присвячених забезпеченню доступності бібліотечних послуг для осіб з особливими потребами в результаті впровадження асистивних технологій, виокремлено основні проблемні аспекти, а саме: потреба в розробці міжнародної (державної, регіональної, місцевої) уніфікованої програми та стандартів для забезпечення загальної доступності до бібліотек, пошук альтернативних каналів фінансування, недостатня кваліфікація персоналу бібліотеки, що впливає на якість надання послуг тощо.
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Нумерування/хронологія Стан Примітки Очікується на дату Штрих-код
Газета Відділ обслуговування користувачів (читальний зал) 2021. - No 117 Доступно УрК

Режим доступу: http://v-khsac.in.ua/issue/view/14260 (дата звернення: 06.07.2021). - Назва з екрана.

Створення безбар’єрного інклюзивного бібліотечного середовища нині є одним з пріоритетних напрямів у розробці стратегій розвитку документноінформаційних структур. Інформування про сучасні тенденції на основі вивчення світових практик використання асистивних технологій у бібліотеках надає можливості для розробки власних перспективних стратегій розвитку документно-інформаційних структур України. Завдяки виконаному аналізу наукових статей, присвячених забезпеченню доступності бібліотечних послуг для осіб з особливими потребами в результаті впровадження асистивних технологій, виокремлено основні проблемні аспекти, а саме: потреба в розробці міжнародної (державної, регіональної, місцевої) уніфікованої програми та стандартів для забезпечення загальної доступності до бібліотек, пошук альтернативних каналів фінансування, недостатня кваліфікація персоналу бібліотеки, що впливає на якість надання послуг тощо.