Лишайники, мохоподібні та наземні водорості гранітних каньйонів України монографія Т. І. Михайлюк [и др.]

Інтелектуальна відповідальність: Вид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Публікація: К. Альтерпрес 2011Опис: 398 с.+ 12л. фотоілТип вмісту:
  • текст
Тип засобу:
  • прямий доступ
Тип носія:
  • аркуш
ISBN:
  • 9789665424994
Жанр/форма: Інша класифікація:
  • 28.59
Електронне місцезнаходження та доступ: Зведення: У монографії наведені результати комплексного дослідження спорових рослин - лишайників, мохоподібних та наземних водоростей, трьох каньйонів території рівнинної України, складених гранітами. У широколистолісовій зоні досліджено каньйон р. Тетерів (м. Житомир, пам'ятки природи «Чотири брати» та «Голова Чацького»), у лісостеповій - каньйон р. Рось (м. Богуслав та його околиці), у степовій - каньйон р. Південний Буг (околиці м. Южноукраїнськ, НІШ «Бузький Гард»). Дослідження спорових рослин проводились на модельних ділянках різної експозиції та віддаленості від води. У цілому на досліджених гранітних відслоненнях виявлено 233 види лишайників, 135 видів мохоподібних та 256 видів наземних водоростей. Розглянуто закономірності поширення спорових рослин у каньйонах та особливості їх видового складу у кожній рослинно-кліматичній зоні, наведено їх повні анотовані списки. Подається ряд нових для флори та цікавих знахідок, розглянуто екологічні особливості ряду представників, вираженість їх у складі певних екологічних груп тощо. Для ботаніків, альгологів, ліхенологів, бріологів, флористів та екологів, а також для викладачів, аспірантів та студентів біологічних факультетів вузів і всіх, хто цікавиться споровими рослинами.
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книга, брошура Відділ документів технічних та природничих наук (читальний зал) Доступно 10096586

У монографії наведені результати комплексного дослідження спорових рослин - лишайників, мохоподібних та наземних водоростей, трьох каньйонів території рівнинної України, складених гранітами. У широколистолісовій зоні досліджено каньйон р. Тетерів (м. Житомир, пам'ятки природи «Чотири брати» та «Голова Чацького»), у лісостеповій - каньйон р. Рось (м. Богуслав та його околиці), у степовій - каньйон р. Південний Буг (околиці м. Южноукраїнськ, НІШ «Бузький Гард»). Дослідження спорових рослин проводились на модельних ділянках різної експозиції та віддаленості від води. У цілому на досліджених гранітних відслоненнях виявлено 233 види лишайників, 135 видів мохоподібних та 256 видів наземних водоростей. Розглянуто закономірності поширення спорових рослин у каньйонах та особливості їх видового складу у кожній рослинно-кліматичній зоні, наведено їх повні анотовані списки. Подається ряд нових для флори та цікавих знахідок, розглянуто екологічні особливості ряду представників, вираженість їх у складі певних екологічних груп тощо. Для ботаніків, альгологів, ліхенологів, бріологів, флористів та екологів, а також для викладачів, аспірантів та студентів біологічних факультетів вузів і всіх, хто цікавиться споровими рослинами.