Свята Почаївська лавра І. Огієнко

За: Вид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Серія: Зарубіжні першодрукиПублікація: К. Наша культура і наука 2004Опис: 440 сТип вмісту:
  • текст
Тип засобу:
  • прямий доступ
Тип носія:
  • аркуш
ISBN:
  • 9667821277
Інша класифікація:
  • 86.372(4УКР)
Електронне місцезнаходження та доступ: Зведення: В основі дослідження — драматична й цікава сімсотлітня історія твердині православ'я на святій Почаївській горі. Огляд подій двох найскладніших періодів існування обителі — польського та російського — завершується 30-ми роками XX століття. Детально розповідається про головні лаврські святині — цільбоносну стопу та чудотворну ікону Божої Матері, чудотворні мощі святих; аналізуються чудеса, які в різні часи творилися на цьому місці; описуються зруйновані і відновлені церкви, їх архітектурні особливості та змістове наповнення іконостасів тощо. Головною ідеєю твору стала незламність духу українського народу, вірність вірі своїх батьків, готовність і вміння кращих представників цього народу боронити свої національні святині. Для старшокласників і студентів, учителів і викладачів, усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книга, брошура Відділ зберігання основного фонду Доступно 10227959
Книга, брошура Відділ обслуговування користувачів (читальний зал) Доступно

В основі дослідження — драматична й цікава сімсотлітня історія твердині православ'я на святій Почаївській горі. Огляд подій двох найскладніших періодів існування обителі — польського та російського — завершується 30-ми роками XX століття. Детально розповідається про головні лаврські святині — цільбоносну стопу та чудотворну ікону Божої Матері, чудотворні мощі святих; аналізуються чудеса, які в різні часи творилися на цьому місці; описуються зруйновані і відновлені церкви, їх архітектурні особливості та змістове наповнення іконостасів тощо. Головною ідеєю твору стала незламність духу українського народу, вірність вірі своїх батьків, готовність і вміння кращих представників цього народу боронити свої національні святині. Для старшокласників і студентів, учителів і викладачів, усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.