Київська писемна школа Х-ХII ст. До історії української писемності С. О. Висоцький

За: Вид матеріалу: Серіальне виданняСеріальне виданняМова: українська Публікація: К.; Вид-во М. П. Коць 1998Опис: 248 сТип вмісту:
  • текст
Тип засобу:
  • прямий доступ
Тип носія:
  • аркуш
ISBN:
  • 9667523039
Інша класифікація:
  • 63.3(4УКР)-7
  • 81.411.1-0
Електронне місцезнаходження та доступ: Зведення: У книзі наводяться нові матеріали, знайдені в Україні: грамоти, написані на бересті, графіті з Києва та інших міст. На підставі вивчення особливостей написання пам’яток робиться висновок про поширення державної писемності й мови по всій країні та їх зв’язок із сучасною українською писемністю. Засвідчується безперервність київської писемної традиції від часів Київської держави до України XVII ст. Встановлюється існування в Києві ХІ - ХІІ століттях троьх центрів Київської писемної школи: Софійського собору, Києво-Печерського та Видубицького монастирів, де поступово перейшли від писемності до літературної традиції й написання оригінальних творів.
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Зібрання Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книга, брошура Відділ зберігання основного фонду Доступно
Книга, брошура Відділ краєзнавства (читальний зал) Колекція Ротача Петра Петровича, українського поета і літературознавця Доступно

У книзі наводяться нові матеріали, знайдені в Україні: грамоти, написані на бересті, графіті з Києва та інших міст. На підставі вивчення особливостей написання пам’яток робиться висновок про поширення державної писемності й мови по всій країні та їх зв’язок із сучасною українською писемністю. Засвідчується безперервність київської писемної традиції від часів Київської держави до України XVII ст. Встановлюється існування в Києві ХІ - ХІІ століттях троьх центрів Київської писемної школи: Софійського собору, Києво-Печерського та Видубицького монастирів, де поступово перейшли від писемності до літературної традиції й написання оригінальних творів.