Стежками В. І. Вернадського. Екологічна стежина ім. В. І. Вернадського села Омельник путівник О. М. Пономаренко [и др.]; НАН України, Кременчуцький краєзнавчий музей, Кременчуцький національний ун-т ім. М. Остроградського

Інтелектуальна відповідальність: Вид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Публікація: Кременчук Щербатих О. В. 2012Опис: 78 с.: ілТип вмісту:
  • текст
Тип засобу:
  • прямий доступ
Тип носія:
  • аркуш
ISBN:
  • 9786176390084
Тематика(и): Жанр/форма: Інша класифікація:
  • 20г(4УКР-4ПОЛ)
Електронне місцезнаходження та доступ: Зведення: Академік В. І. Вернадський — це той вчений, ідеї якого випередили свій час, але, що найбільш важливе, актуальні для нас зараз, коли людство переживає воістину космічне перетворення, показником якого і є цивілізаційна криза, що вже свідчить про зміну культурно-історичної епохи в еволюції зокрема людства, а взагалі — життя на планеті. Ще при святкуванні 130-річчя вченого і 35-річчя міжнародного співробітництва по програмі ЮНЕСКО «Людина і біосфера» (1993) західні вчені Ніколас Полунін (Великобританія) і Жак Гріневальд (Швейцарія) запропонували розцінити той час, як вернадскіанську революцію, «яка може ефективно призвести до прогресу в освіті... і, в решті решт, до прогресу в зростанні благополуччя світу». Що ж можна сказати зараз, коли поступ подій так прискорився, а самі події так неоднозначні сприймаються в світі? В таких умовах і імперативах важливо не тільки віддати данину вдячності Я шани великому співвітчизнику, особливо напередодні його 150-річчя, але й широко і, головне, практично пропагувати його особистість та його ідеї насамперед молоді, котрій передбачено саме створювати, будувати-«выволакивать» (В.В.Маяковський) майбутнє. Саме цьому й послуговує створення «Екологічної стежини ім. В. І. Вернадського с. Омельнию Кременчуцького району Полтавської області як учбово-матеріальної бази для його аграрного ліцею екологічного профілю, створеного на базі загальноосвітньої середньої школи села за пропозиціями вернадскіанських кременчуцьких конференцій. Вона може і повинна слугувати ще й культурним туристичним кластером, пропагуючи особистість та ідеї великого вченого, гуманіста і мислителя Володимира Івановича Вернадського, чому вона й включена НАН України до мережі Всеукраїнського геологічного туризму.
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книга, брошура Відділ документів технічних та природничих наук (читальний зал) Доступно
Книга, брошура Відділ зберігання основного фонду Доступно

Академік В. І. Вернадський — це той вчений, ідеї якого випередили свій час, але, що найбільш важливе, актуальні для нас зараз, коли людство переживає воістину космічне перетворення, показником якого і є цивілізаційна криза, що вже свідчить про зміну культурно-історичної епохи в еволюції зокрема людства, а взагалі — життя на планеті. Ще при святкуванні 130-річчя вченого і 35-річчя міжнародного співробітництва по програмі ЮНЕСКО «Людина і біосфера» (1993) західні вчені Ніколас Полунін (Великобританія) і Жак Гріневальд (Швейцарія) запропонували розцінити той час, як вернадскіанську революцію, «яка може ефективно призвести до прогресу в освіті... і, в решті решт, до прогресу в зростанні благополуччя світу». Що ж можна сказати зараз, коли поступ подій так прискорився, а самі події так неоднозначні сприймаються в світі? В таких умовах і імперативах важливо не тільки віддати данину вдячності Я шани великому співвітчизнику, особливо напередодні його 150-річчя, але й широко і, головне, практично пропагувати його особистість та його ідеї насамперед молоді, котрій передбачено саме створювати, будувати-«выволакивать» (В.В.Маяковський) майбутнє. Саме цьому й послуговує створення «Екологічної стежини ім. В. І. Вернадського с. Омельнию Кременчуцького району Полтавської області як учбово-матеріальної бази для його аграрного ліцею екологічного профілю, створеного на базі загальноосвітньої середньої школи села за пропозиціями вернадскіанських кременчуцьких конференцій. Вона може і повинна слугувати ще й культурним туристичним кластером, пропагуючи особистість та ідеї великого вченого, гуманіста і мислителя Володимира Івановича Вернадського, чому вона й включена НАН України до мережі Всеукраїнського геологічного туризму.